Відеотека

Замки України. Білокриницький замок-палац

Розділ: Історія міст і сіл , Пам'ятки та пам'ятні місця Волині

Анотація: Білокриниця – село на півночі Тернопільської області в кількох кілометрах від Кременця. Перша згадка про Білокриницю датується 1438 роком. У XV столітті село входило до володінь Кременецького замку. В XVI столітті власниками Білокриниці стають князі Збаразькі, які зводять замок. Після князів Збаразьких замок переходить у володіння родини Вишневецьких, а потім стає власністю роду Радзівілів. У 1806 році занедбаний маєток було продано шляхтичу Колонна-Чосновському, який відновив замок, але пізніше пожежа знищила споруду. Більше 30 років Білокриницький палац був зруйнованою пусткою, аж поки в середині XIX століття нащадок Чосновського збудував на замкових руїнах новий прекрасний палац в англо-готичному стилі. Отож, яка доля була замку та що розташоване нині в палаці, можна дізнатися переглянувши відеосюжет.

2024-04-26

Старокостянтинів. Замок князів Острозьких

Розділ: Пам'ятки та пам'ятні місця Волині , Історія міст і сіл

Анотація: Старокостянтинівський замок – це резиденція князів Острозьких. Він збудований на місці злиття двох річок Случ та Ікопоть, які забезпечували його неприступність. Зі сторони міста він був огороджений глибоким ровом із водою, насипним валом і мурами. Сьогодні цей мур зберігся фрагментарно. Замок є унікальним, бо зводили його в один час з містом і в стислі терміни. У 1561 р. князь Василь Костянтин Острозький купив частину села Колищенців та збудував тут місто і замок із укріпленням. Будівельні роботи тривали до 1570 р. Цікавим є дослідження, що саме у цьому замку служив сотником надвірної козацької сотні Северин Наливайко. Отож, дізнатися більше про історію замку можна переглянувши відеосюжет.

2024-03-20

Від козаків до королів: Вишнівець. Українські палаци. Золота доба (ENG SUBS)

Розділ: Історія міст і сіл , Пам'ятки та пам'ятні місця Волині

Анотація: Палац у Вишнівці називають українським Версалем через його зовнішній вигляд та дзеркальну залу в інтер'єрах, таку саму, як у Версалі – французькій королівській резиденції. Збудувала цей палац родина Вишневецьких. Це та родина, яка дала нам засновника традицій першої Запорізької Січі – Дмитра «Байди» Вишневецького. Всі в Україні знають про цей факт, проте мало хто знає, що Вишневецькі володіли розкішним палацом на Заході України. Історія Вишневецького палацу розповідає про боротьбу між різними імперіями, що у підсумку істотно вплинуло на нашу самобутню українську ідентичність. Про історію палацу в містечку Вишнівці розповідає Акім Галімов, у проєкті "Українські палаци. Золота доба".

2024-01-23